Skip to main content

Zwykle poszukujemy kominków, które wyglądają jak tradycyjne kominki na drewno z imitacją polan za przednią szybą. Tego rodzaju kominki cieszą się największym zainteresowaniem. Niemniej jednak, konstrukcja kominków gazowych pozwala na znacznie większą swobodę w zakresie kształtu i rozmiaru.

Najszerszy

Holenderski kominek gazowy Modore 240 to najszerszy dostępny na rynku model, oferujący aż 240 cm szerokości przy wysokości 37,5 cm (lub 57 cm). Dostępne wersje to vis-a-vis, narożna lub wyspowa, co daje dużą swobodę w dopasowaniu do różnych wnętrz. Modore 240 z pewnością przyciąga uwagę i może stanowić główny element dekoracyjny w pomieszczeniu. W palenisku można umieścić ceramiczne polana, białe kamienie lub szary grys.

Kominek ten posiada system Multiburner, składający się z trzech odrębnych, podłużnych palników, które można przełączać według potrzeby. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta - można to zrobić za pomocą pilota lub specjalnej aplikacji mobilnej.

Najwyższy

Kominek gazowy Sky holenderskiej firmy Element4 jest najwyższy na rynku. Ma wysokość aż 160 cm przy 70 cm szerokości. Występuje w dwóch wersjach: frontowej oraz tunelowej (model Sky T).

Jest niebanalnym elementem dekoracyjnym nowoczesnego wnętrza, a jego umiejscowienie ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Wygląda bardzo nowocześnie. W palenisku znajdują się ceramiczne polana, ale istnieje opcja zastąpienia ich białymi kamieniami lub grysem.

Oprócz tego kominek wyposażony jest w podwójny palnik typu DoubleBurner, który pozwala na przełączanie trybu w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Wysokość płomieni można regulować pilotem lub przy pomocy aplikacji mobilnej.

Przeszklony z każdej strony

 

Summum 140 4S to unikatowy kominek gazowy na rynku, który oferuje możliwość podziwiania ognia z każdej strony dzięki czterokrotnie przeszklonemu palenisku. Wyposażony jest w cztery palniki RealFlame i dolny palnik liniowy, a także standardowe podświetlenie imitujące żar. Dzięki temu ogień wydobywa się spod ceramicznych polan, podobnie jak w przypadku tradycyjnego kominka na drewno. Palniki można dowolnie przełączać, a obsługa odbywa się za pomocą pilota.

Wolnostojący

Kominki gazowe zazwyczaj są montowane w zabudowie, ale istnieje opcja wolnostojących modeli, takich jak Tourmaline od firmy Helex.

Ten niewielki, trójstronny kominek ma kompaktowe wymiary i minimalistyczny, elegancki wygląd z czarnej stali i szkła. To idealna dekoracja dla mniejszych pomieszczeń.

Kominek wyposażony jest w trzypalnikowe palenisko typu RealBurner, z możliwością pełnej regulacji wysokości płomienia. Sterowany jest za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Dzięki różnorodności form i rozmiarów, kominki gazowe pozwalają na dobór urządzenia idealnie dopasowanego do naszych potrzeb i wnętrza.