Informacje Techniczne

Piecokominki - kominki z systemem akumulacji ciepła

piec-akumulacyjny-ikona

To wspaniałe połączenie kominka z efektywnością pieca akumulacyjnego osiągamy przez stosowanie najnowszej generacji materiałów akumulacyjnych. Wysokotemperaturowy wkład kominkowy łączymy z ceramicznymi modułami akumulacyjnymi, których bryły akumulują ciepło i promieniują nim przez 8-12 godzin lub wodnymi wymiennikami ciepła ogrzewającymi wodę centralnego ogrzewania lub użytkową.

Czytaj więcej...

Projekty kominków - przygotowanie projektu z wizualizacją

blueprint
Wszystkie oferowane przez nas kominki wykonujemy według starannie przygotowanej dokumentacji sporządzonej przy użyciu programów komputerowych do projektowania przestrzennego.

Czytaj więcej...

Materiały do budowy kominka - z czego zrobić trwały i bezpieczny kominek?

plyty icoTradycyja technologia budowy kominka wykorzystuje płyty karton-gipsowe o podwyższonej odporności ogniowej i tzw "wełnę kominkową".

Czytaj więcej...

Systemy Dystrybucji Gorącego Powietrza - jak ogrzać kominkiem cały dom?

dgp icoŚredniej mocy kominek jest zwykle w stanie dostarczyć nam więcej ciepła, niż potrzebujemy do ogrzania pomieszczenia, w którym się znajduje. Stąd też dobrym pomysłem może być dostarczenie części ogrzanego przez kominek powietrza do innych pomieszczeń w budynku.

Czytaj więcej...

Kominki gazowe - dla ceniących czystość i wygodę

kg icoUżytkowanie kominka na drewno wiąże się niestety z wieloma mankamentami takimi, jak gromadzenie opału, usuwanie popiołu z paleniska, czyszczenie szyby kominka, czy też brudzenie się ścian i sufitu. Kominek na gaz to doskonała opcja dla osób chcących cieszyć się w swym salonie widokiem naturalnego ognia a jednocześnie pragnących uniknąć wszystkich wymienionych wyżej niedogodności. Wśród wielu zalet kominków gazowych możemy wymienić: naturalny wygląd paleniska, komfortową obsługę, bezpieczeństwo użytkowania. 

Czytaj więcej...

Wkłady kominkowe z automatycznym szybrem spalinowym

automatyczny-szyber icoNiektórzy producenci wkładów kominkowych stosują tzw. automatyczny szyber reklamując jednocześnie go jako absolutnie niezbędny dla bezpiecznej i wygodnej obsługi kominka.

Czytaj więcej...

Wkład stalowy wyłożony szamotem czy wermikulitem?

wermikulit icoOd pewnego czasu dostępne są na rynku wkłady stalowe, których ścianki wyłożone są płytami wermikulitowymi zamiast tradycyjnego szamotu. Producenci stosujący takie rozwiązanie zapewniają, iż jest to istotne udoskonalenie polepszające funkcjonowanie kominka - przede wszystkim zmniejszające brudzenie się szyby. Czy istotnie zastąpienie szamotu wermikulitem to dobre rozwiązanie?

Czytaj więcej...

Wkład kominkowy żeliwny czy stalowo-szamotowy?

zeliwne icoZazwyczaj pierwszym pytaniem, jakie zadaje sobie inwestor budujący kominek jest czy zakupić wkład żeliwny czy stalowo-szamotowy.

Czytaj więcej...

Kominek wykonany na zamówienie czy kupiony gotowy?

mason
Myśląc o wybudowaniu kominka stajemy często przed dylematem: czy zamówić wykonanie kominka według indywidualnego projektu i pogodzić się z 2 tygodniami prac budowlanych w salonie, czy też zakupić gotowy kominek w jednym z marketów budowlanych godząc się na nie do końca odpowiadający nam wzór i często mało staranne, seryjne wykonanie?

Czytaj więcej...

Kominek powietrzny czy z płaszczem wodnym - który z nich będzie lepiej ogrzewał nasz dom?

kominek-wodny
Kominki z płaszczem wodnym stanowią coraz poważniejszą konkurencję w stosunku do tradycyjnych kominków powietrznych. Odpowiedź na pytanie, które rozwiązanie jest lepsze wcale nie jest prosta.

czytaj więcej ...

Otwarte paleniska i wkłady kominkowe - co jest lepszą opcją dla naszego salonu?

fireplaceDecydując się na wybudowanie w naszym domu kominka stoimy przed trudnym wyborem: czy zastosować w nim wkład kominkowy, czy też wymurować tradycyjne otwarte palenisko. Wybór zależy przede wszystkim od naszych priorytetów - efektywność grzania czy efektowność wyglądu.

Czytaj więcej...